Strefa dla lekarza

Celem programu jest poprawa stanu zębów dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa oraz promocja lakowania jako metody profilaktyki próchnicy.

Wizyta u dentysty często kojarzy się z przykrym doświadczeniem. Rodzice mają w pamięci obraz, który bardziej przypominał sceny z filmów grozy niż wizytę u lekarza. Swój lęk świadomie lub nie zaszczepiają w dzieciach. A przecież możemy przygotować najmłodszych pacjentów do odbycia pierwszej wizyty u stomatologa.

 1. O Akcji

  Celem programu jest poprawa stanu zębów polskich dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa wśród dzieci i ich rodziców oraz ukierunkowane działania profilaktyczne. Obecnie 9 na 10 polskich dzieci ma próchnicę. Jest to jeden z najgorszych wyników w Europie.

  Dowiedz się więcej

 2. Scenariusz wizyty

  Gra została stworzona z myślą o najmłodszych pociechach. Jej scenariusz ma przybliżyć dziecku poszczególne etapy wizyty w gabinecie dentystycznym.
  Poprzez zabawę dziecko pozna narzędzia dentystyczne oraz ich nowe nazwy. Dzięki spójnemu nazewnictwu narzędzi łatwiej będzie zbudować komunikację z małym pacjentem.

  Dowiedz się więcej

 3. Narzędzia

  Nazwy narzędzi i zabiegów dentystycznych w pigułce

  Dowiedz się więcej

 4. Porady

  Zobacz kilka porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

  Dowiedz się więcej

 5. Członkostwo

  Zobacz co możesz zyskać przystępując do programu

  Dowiedz się więcej