Gra

Gra została stworzona z myślą o najmłodszych pociechach.

Główny bohater – PINGWINEK LAKI – przemierza mapę, zgodnie ze scenariuszem wizyty u stomatologa.Wykorzystuje przy tym narzędzia, z których korzysta lekarz.

Gra została napisana w ten sposób, aby była zabawą edukacyjną.
 Zawiera elementy które pozwolą Twojemu dziecku rozwinąć zdolności manualne, rozpoznawać kształty, kolory itd.

Wszystkie elementy są przyjazne dziecku, a grafiki przygotowano tak by wzbudzały pozytywne skojarzenia. Przejście poszczególnych plansz nie powinno zająć dziecku dłużej niż 1-2 minuty.

Scenariusz wizyty:

1. JAZDA WINDĄ

;)

– U DENTYSTY:
Pierwszą czynnością z jaką przyjdzie zmierzyć się maluchowi w gabinecie jest jazda w górę na fotelu dentystycznym. Aby oswoić dziecko z gabinetem, można pozwolić mu kilkukrotnie wjechać i zjechać na dół. To naprawdę świetna zabawa.

– CEL GRY:

Wskakuj na pojawiające się windy, tak aby zdobyć szczyt wieżowca.

– TECHNIKA: Poruszaj strzałkami ← i →, aby wybierać kierunek skoku. Używaj ˽ , żeby wykonać skok.

2. PUSZCZANIE ZAJĄCZKÓW

;)

– U DENTYSTY:

Gdy dziecko usiądzie na fotelu dentystycznym, lekarz obejrzy zęby. Do tego celu użyje lusterka. Z czym kojarzy się lusterko, jeśli nie z puszczaniem zajączków?

– CEL:

Celuj lusterkiem w zające i nie pozwól im dostać się na plażę.

TECHNIKA:
Poruszaj pingwinkiem w lewo i prawo wykorzystując ← i →. Po namierzeniu zająca lusterkiem naciśnij ˽.

3. PAN DZIOBAK

;)

– U DENTYSTY:
Pan Dziobak to w stomatologicznym języku zgłębnik. Narzędzie to służy do zbadania stanu zębów. Nie zrobi ono dziecku krzywdy, ale jego wygląd, zwłaszcza zagięta ostra końcówka, może nie wzbudzać pozytywnych skojarzeń. Jednak, gdy Pan Dziobak pomoże dziecku wygonić złe chmurki z miasta, na pewno zyska jego sympatię.

– CEL:
Jest piękna pogoda w miasteczku. Nie pozwól, aby złe chmurki popsuły pogodę. Przepędź je za pomocą Pana Dziobaka.

– TECHNIKA:

Poruszaj pingwinkiem w lewo i prawo wykorzystując ← i →.Gdy znajdziesz się nad złą chmurką naciśnij ˽ . Uważaj, żeby nie wypędzić z miasta dobrych chmurek.

4. PODLEWANIE KWIATKÓW:

;)

– U DENTYSTY:
Teraz przyszedł czas na opłukanie ząbków. Czynność jest raczej przyjemna, ale polanie języka wodą, może zaskoczyć i przestraszyć dziecko. Jeżeli jednak przygotujemy malucha na podlewanie kwiatków, powinno ono poddać się zabiegowi z entuzjazmem.

– CEL:

Podlewaj pojawiające się kwiatki, aby nie zwiędły. Uważaj, masz mało czasu!

– TECHNIKA:

Obracaj pingwinkiem w lewo i w prawo używając ← i → , aby podlać kwiatki wodą.

5. POJENIE SŁONI:

;)

U DENTYSTY:

Oczyszczone ząbki powinny pozostać suche. W tym celu lekarz założy ślinociąg. Większość dzieci w ogóle nie zwraca uwagi na tę czynność, są jednak takie, które mają przerażenie w oczach słysząc odgłos zasysanych płynów. A przecież ślinociąg przypomina trąbę, a dźwięk jaki wydaje może kojarzyć się, z uwielbianym przez maluchów, piciem przez słomkę.

CEL:

Słonie potrzebują wody. Przeprowadź je na drugą stronę labiryntu, prosto do rzeki.

TECHNIKA:

Używaj strzałek ←↑→↓ i znajdź drogę do rzeki.

6. DMUCHAWKA:

;)

U DENTYSTY:

Po założeniu ślinociągu należy jeszcze osuszyć ząbki. Do tego celu używa się sprzężonego powietrza. Większości dzieciakom, dmuchanie sprzężonym powietrzem kojarzy się z dmuchaniem balona. Tak więc stworzono grę, w której dziecko samo steruje „dmuchawką”.

CEL:

Dmuchaj w balon i nie pozwól mu spać. Uważaj na przelatujące samoloty!

TECHNIKA:

Dmuchaj w balon używając ˽. Używaj ← i ,→ aby omijać przelatujące samoloty.

7. DEKORCIK:

;)

U DENTYSTY:

Na powierzchnię oczyszczonego i osuszonego zęba nanosi się odrobinę wytrawiacza, preparatu, który ułatwi umocowanie laku w szczelinie zęba. Po kilkunastu sekundach wytrawiacz dokładnie spłukuje się i ponownie osusza powierzchnię zęba. Wytrawiacz przypomina strzykawkę, ale nie ma się czego obawiać, nie stosuje się przy tym zabiegu żadnych ukłuć. Ważny natomiast jest nieprzyjemny smak wytrawiacza. Dlatego też przygotowujemy dziecko na dekorowanie tortu, a jego smak jest „losowy”.

CEL: 

Uzupełnij tort odpowiednimi owocami. Uważaj aby ciasto nie spadło.

TECHNIKA:

Wybierz odpowiednią masę i wciągnij ją do strzykawki używając ˽, a następnie nałóż ją na tort naciskając ponownie ˽. Uważaj aby dobrać masę zgodnie ze wskazówką nad tortem. Poruszaj pingwinkiem używając ← i →.

8. MALOWANIE TĘCZY:

;)

U DENTYSTY:

Po takim przygotowaniu ząb jest gotowy do lakowania, zabiegu który zabezpieczy ząbek przed próchnicą. Teraz dziecko może wybrać swój ulubiony kolor preparatu.:

Lak znajduje się w specjalnym pojemniczku, który wyglądem przypomina małą kolorową strzykawkę. Zagięta końcówka nie jest jednak ostra, a zbliżenie jej do powierzchni zęba nie jest wcale odczuwalne. Umożliwienie dziecku zalakowania zęba na ulubiony kolor może być świetnym, łączącym przyjemne z pożytecznym zwieńczeniem wizyty.

CEL:

Pomaluj tęcze zgodnie ze wskazówkami. Uważaj na kolory, aby zaoszczędzić czas.

TECHNIKA:

Najedź kursorem i kliknij, aby wybrać odpowiedni kolor, a następnie pomaluj nim dobry element tęczy. Wskazówkę jak malować znajdziesz na dole ekranu.

9. PAN LAMPEK:

;)

U DENTYSTY:

Po umieszczeniu laku na powierzchni zęba i rozprowadzeniu go po wszystkich szczelinach, lak naświetla się specjalną lampą. W wyniku naświetlania lak stanie się twardy, i zablokuje drogę bakteriom, co skutecznie ochroni ząb przed próchnicą. Jedyną niegodnością dla dziecka może okazać się konieczność siedzenia przez chwilę z otwartymi szeroko ustami. Ale przecież w mieście panuje noc, więc wszyscy grzecznie śpią, bez ruchu… Tylko LAKI pracuje…

CEL:

Zapalaj wszystkie latarnie na drodze. Uważaj na przeszkody. Szerokiej drogi LAKI!

TECHNIKA:

Podjeżdżaj do zgaszonych latarni i zapalaj je używając ˽. Kieruj samochodem używając ←↑→↓. Omijaj kanały na drodze.